+420 606 575 555 Kontakt - poptávka

YouTube Instagram
Výroba a realizace litých samonivelačních potěrů
Časté dotazy
YouTube Instagram

Co je to anhydritová podlaha?

Když někdo zmíní slova anhydrit, anhydritová podlaha, málokdo hned ví, co to anhydritová podlaha vlastně je. Pro (stavební) laiky by byla odpověď následující:

Co je to anhydritová podlaha?

Jedná se o litou podlahu, anhydritový potěr, kterým, jak už název napovídá se zalívá např. podlahové vytápění a po vytvrdnutí lité směsi je možno (samozřejmě za dodržení technologických postupů) položit na anhydrit finální, nášlapnou vrstvu (dlažbu, plovoucí nebo vinylové podlahy). Litá podlaha je typ podlahové konstrukce, která se vytváří zalitím speciální směsi materiálů přímo na podklad. Litá podlaha je obvykle vysoce pevná a odolná a může být použita jak v obytných, tak v komerčních prostorách. Proces vytváření lité podlahy zahrnuje aplikaci a vyrovnání směsi na povrch, následované vytvrzením a finální úpravou. Litá podlaha se často používá v interiérech jako trvanlivá a esteticky příjemná alternativa k tradičním podlahovým povrchům.

Prostě je to ta vrstva, která se nalézá pod povrchem, po kterém chodíme a na který se díváme, ať už doma, nebo např. v tělocvičně, obchodním domě.

A co je to anhydrit?

Jedná se o pojivo vyrobené z energosádrovce, dovážené z Německa, které způsobí to, že vám anhydritový potěr drží, dosahuje vysoké pevnosti. Do anhydritové podlahy patří ještě také plnivo, což je štěrk, který je určen pro tento typ litých podlah, také odpovídající množství a patřičné pomocné přísady.


Pro stavaře, stavebníky, realizační firmy by odpověď na to, co je to anhydritová podlaha, anhydritový potěr (námi vyráběný), byla takováto:

Lité podlahy, anhydritové podlahy, samonivelační potěr Náš materiál používaný pro anhydritové podlahy, anhydritový potěr je Anhyfast pevnosti 20 nebo 30 MPa. Tento samonivelační potěr na bázi síranu vápenatého deklarace (CA) podle EN 13 813:2003, je špičkové kvality (suroviny pro výrobu jsou dodávány z Německa), po vylití je zcela sourodý, při aplikaci na podlahového vytápění nevznikají žádné dutiny, topné trubky/kabely jsou anhydritovým potěrem těsně obklopeny, což je záruka perfektního převodu tepla, které podlahové vytápění produkuje. Díky nízkému koeficientu tepelné roztažnosti není potřeba topné okruhy či jednotlivé místnosti dilatovat. Anhydritové potěry nevykazují při zrání a vysychání objemové změny - smršťování.

Litý potěr připravujeme až na místě stavby pomocí speciálního transportního a výrobního zařízení Transmix. O výhodách této technologie si můžete přečíst zde.

A nezapomeňte – pokud máte zájem o anhydritovou podlahu nebo potřebujete poradit kontaktujte nás!