+420 606 575 555 Kontakt - poptávka

YouTube Instagram
Výroba a realizace litých samonivelačních potěrů
Časté dotazy
YouTube Instagram

Anhydrit

Zadali-li jste do vyhledávače slovo anhydrit (či anhydrid), už tak trochu tušíte, o co se jedná. Zřejmě Vám o anhydritu řekl někdo z oboru stavebnictví, když jste bavili o nové (nebo k rekonstrukci určené) podlaze, či jste řešili zalití podlahového vytápění.

Co je to anhydrit?

Anhydrit (také síran vápenatý) jako takový je pojivo, které se používá díky své objemové stabilitě (minimální smrštění) k výrobě anhydritových podlahových potěrů (anhydritových podlah). Anhydrit se vyrábí zejména z energosádrovce.

Anhydrit

Anhydrit do našich podlah

Co se týče anhydritu, který je přidáván do našich anhydritových podlah, je dovážen z Německa, samozřejmě disponuje patřičnými certifikáty a jak už je o německých produktech známo, jeho kvalita je špičková, pravidelně prověřovaná.

Anhydritové podlahy se takto tedy nazývají právě kvůli zmiňovanému pojivu – anhydritu. Do anhydritové podlahy patří také ještě plnivo, což je v našem případě štěrk příslušné frakce.

Pevnostní třída MPa* vylité podlahy se určuje množstvím přidaného pojiva/anhydritu. Nejběžněji používaná pevnost je 20 MPa (což je minimální garantovaná pevnost, které námi vyrobená /anhydritove-podlahy-a-lite-podlahy.html">anhydritová podlaha dosáhne). V nabídce máme také vyšší pevnost 30 MPa, která Vám může být navržena vzhledem k potřebám Vaší stavby.

Anhydritová podlaha

Naše společnost anhydritové podlahy zn. Anhyfast vyrábí, máme tedy plnou kontrolu nad celým procesem. Výroba podlah z anhydritu probíhá na místě (Vaší stavby) ve stroji TransMix, nevznikají tedy přebytky, či riziko nastavování vylévané plochy dalším závozem.

Anhydrit míchaný na stavbě převyšuje kvalitou materiály transportované autodomíchavači, které přivážejí často materiál znehodnocený dlouhou přepravou (omezená doba chemické reakce).

Na konci lití samozřejmě obdržíte (strojní) vážní lístek přesné spotřeby anhydritového potěru.

* pevnost v tahu za ohybu

A nezapomeňte – pokud máte zájem o anhydritovou podlahu nebo potřebujete poradit kontaktujte nás!