+420 606 575 555 Kontakt - poptávka

YouTube Instagram
Výroba a realizace litých samonivelačních potěrů
Časté dotazy
YouTube Instagram

Anhydritové podlahy, lité podlahy, samonivelační potěr

Anhydritová, litá podlaha

Rekonstruujete dům nebo byt „od podlahy“? Stavíte a přejete si zabudovat podlahové vytápění, které Vám přinese jedinečný komfort bydlení? Nebo budujete komerční objekt a nevíte, jakou podlahu zvolit? Pak jsou lité podlahy neboli anhydritové podlahy to nejlepší řešení. Naše společnost Anhypodlahy s.r.o. Vám nabízí svůj vlastní produkt – anhydritový samonivelační potěr Anhyfast 20,30 MPa.

anhydritové podlahy, lité podlahy, samonivelační potěr

Co je to anhydrit, anhydritová podlaha?

Pro anhydritové podlahy se běžně používá označení lité podlahy nebo také sádrové podlahy. Jedná se o směs na bázi síranu vápenatého smíchaného s vodou, pískem a dalšími přísadami. Díky naší certifikované receptuře pak vzniká tekutý samonivelační potěr s vynikajícími vlastnostmi a perfektním výsledkem.

Pro výrobu anhydritové podlahy vybíráme ty nejkvalitnější a v praxi osvědčené suroviny.


Lité podlahy jako dokonalí nástupci klasických betonových podlah

Anhydritové podlahy jsou používány nejen při výstavbě rodinných domů (také dřevostaveb), ale i bytů. Skvělé využití naleznou také v komerčních objektech a objektech občanské vybavenosti. Lité podlahy se tak jistě stávají nástupci klasických betonových podlah, a to svými nespornými výhodami. Podívejte se na článek anhydrit nebo beton.


Výhody litých anhydritových podlah

Výhod anhydritových podlah je hned několik. A jaké to jsou v porovnání s klasickou betonovou podlahou?

Lité podlahy, anhydritové podlahy, samonivelační potěr
 • Samonivelační potěr zaručuje dokonalé rozprostření, čímž vzniká rovný, hladký a pevný povrch bez dilatačních spár, na který můžete pokládat libovolnou podlahovou krytinu.
 • Aplikace naší lité podlahy nevyžaduje fyzicky náročnou práci.
 • Anhydritové podlahy jsou rychle hotové. Pro názornost uvádíme příklad: realizace lité podlahy v běžném rodinném domě netrvá ani jeden celý den.
 • Už druhý den po realizaci samonivelačního potěru můžete po podlaze chodit a po čtyřech až pěti dnech podlahu zatížit.
 • Po pokládce anhydritové podlahy odpadá zdlouhavý úklid prachu a jiných nečistot.

Investice do lité podlahy se vyplatí

Uvažujete-li o podlahovém vytápění, pak je samonivelační potěr to pravé. Lité podlahy se rychle a velmi dobře prohřívají a mají skvělou tepelnou vodivost. Anhydritové podlahy jsou pokládány v tekutém stavu, čímž je zajištěno proniknutí směsi do všech míst okolo trubek podlahového topení.


Jak probíhá realizace lité podlahy?

Jedna z výhod anhydritové podlahy je snadná realizace. Směs na výrobu anhydritové podlahy dopravujeme na místo ve speciálním mobilním (výrobním) zařízení, v tzv. TransMixu. Díky tomu dochází ke smíchání s vodou až na místě. Směs pak během krátké doby naaplikujeme na připravený podklad. Rozlitím se vytvoří hladký povrch, ve kterém nevznikají žádné trhliny.

Na celý průběh realizace lité podlahy dohlížejí naši zkušení odborníci.


Proč lité podlahy od nás?

 • Jsme profesionálové v oboru – máme skutečně mnohaleté zkušenosti s litím podlah.
 • Stovky spokojených zákazníků z řad realizačních firem i koncových zákazníků - za dobu naší působnosti jsme vylili tisíce podlah. Podívejte se na naše reference.
 • Vlastní mobilní a výrobní zařízení TransMix – zajišťuje přepravu a míchání samonivelačního potěru (anhydritové směsi) přímo na stavbě.
 • Celorepublikové působení - lité podlahy realizujeme po celé České republice.
 • Individuální přístup – navrhneme vám optimální, kvalitní a ekonomické řešení.
 • Cenová nabídka zdarma – na míru vašim požadavkům.
 • Poradenství - naši technici jsou připraveni zodpovědět Vaše dotazy.

Kde lité podlahy vylíváme?

Anhydritové podlahy Ostrava, Opava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Praha, Brno, Plzeň, Mladá Boleslav, Liberec, Olomouc - lité podlahy realizujeme po celé České republice. Kontaktujte nás a domluvte si nezávaznou konzultaci.

A nezapomeňte – pokud potřebujete poradit kontaktujte nás!